دومین دوره جشنواره سراسری پویش پایداری که توسط شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان کرمان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیرجان و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان سیرجان برگزار شد، با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

هیئت داوران دومین دوره جشنواره سراسری پویش پایداری، ضمن مراتب سپاس و قدردانی خود از عوامل برگزارکننده جشنواره و از تمامی نویسندگان و هنرمندان گرامی که آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده اند، طی بیانیه‌ای نفرات برگزیده در دو بخش ادبی و هنری را اعلام کرد.

این دوره از جشنواره با اهدافی از جمله گرامیداشت شهداء و رزمندگان استان کرمان، تثبیت و حفظ یاد و خاطره حماسه هشت سال دفاع مقدس برای نسل جوان از طریق روایت های داستانی و هنری، اصالت دادن به نگاه خلاقانه به هنر، شناسایی و معرفی داستان نویسان خلاق در عرصه استان و با محورهای کلی فرهنگ پایداری و مقاومت اسلامی، شهداء، بیداری ملل اسلامی (فلسطین، لبنان، سوریه، یمن، بحرین و عراق)، مدافعان حرم و سلامت و... برگزار شد.

همچنین محور ویژه این دوره از جشنواره با عنوان «با تار و پود رنج، از خشت خشت جان» پیرامون تجربه زیسته زنان در جنگ و جهان پس از جنگ (زنان رزمنده، امدادگر، مهاجر جنگی، مادران و همسران شهید و...) بود.

🔹 در بخش ادبی دومین دوره جشنواره پویش پایداری، مهرداد بهزادی به عنوان رتبه اول، ثریا بلوایه و حمیدرضا جعفری به طور مشترک به عنوان رتبه دوم، نیما خادمی و رحیمه ملازاده به طور مشترک به عنوان رتبه سوم برگزیده شدند و در محور ویژه جشنواره، فاطمه پاکدل و عبدالرضا حسینی مشترکا انتخاب شدند.

🔹 برگزیدگانِ بخش هنری که در سطح دانش آموزی برگزار شد، به ترتیب در مقطع متوسطه عبارتند از
عسل یادگاری رتبه اول، فاطمه زهرا رجایی و عسل سادات معصومی رتبه دوم، زهرا سلیمانی و سعیده جهانشاهی رتبه سوم.
و برگزیدگان مقطع ابتدایی به شرح زیر است؛ حسناسادات موسوی رتبه اول، غزل محمود آبادی و مهشاد صادقی رتبه دوم و آتریسا قاسمی نژاد رتبه سوم.

🔹 همچنین برگزیدگانِ شایسته تقدیر در بخش هنری عبارتند از:
ملینا محمودآبادی، نگار مرادپور، طهورا دستوری، آوینا فلاحان، زینب محمدی، پارسا ذاکرزاده، امیرطاها خراسانی، امیرمحمد جمال پور و ساینا مسلمی زاده.

داوران این دوره از جشنواره را در بخش ادبی؛ احمد ایزدی، محمد علی رکنی, منصور علیمرادی، احمد تخشید، زهرا علی نوری، کیوان براهام و در بخش هنری؛ طاهره سادات فاطمی، زهرا استاد نارویی، مجتبی احمدزاده تشکیل دادند.

 

 

 

مجتمع

استان کرمان - شهرستان سیرجان - کیلومتر ٥٠ جاده شیراز
کد پستی: ٧٨١٨٥/١١١
تلفن: ٠٣٤٤٢٢٥٩٠٠١
فکس: ٠٣٤٤٢٢٥٩٠٠٠

 روابط عمومی و امور بین الملل

 شماره تماس :٠٣٤٤١٤٢٣٠٢٦  

فکس:    ٠٣٤٤١٤٢٤٢٨٨

دفتر مرکزی

تهران - خیابان دکتر فاطمی - روبروی هتل لاله - ساختمان نگین - پلاک ٢٧٣

کد پستی : ١٤١٤٦١٨٥٥١

تلفن : ٧-٨٨٩٧٧٢٦١-٠٢١

فکس : ٨٨٩٧٧٢٦٠-٠٢١

ایمیل : info@geg.ir

کلیه حقوق برای روابط عمومی و امور بین الملل شرکت معدنی وصنعتی گل گهر محفوظ می باشد.
طراحی و اجرا:گروه زند
Template Design:Dima Group

بازگشت به بالا