شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در تلاش است تا با توسعه فعالیت های تحقیق و توسعه و حضور جدی در بخش فناوری، نیاز های خود را با استفاده از ساخت داخلی تامین کرده و رقم حاصل از صرفه جویی ارزی را راهی اجرای طرح های توسعه ای خود کند. اتفاقی که به پررنگ شدن نقش این مجموعه در زنجیره ارزش فولاد کمک خواهد کرد.

به گزارش گهرپرس و به نقل از تیتر20- شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در تلاش است با توسعه همه جانبه نقشی جدید را در زنجیره ارزش فولاد ایفا کند.  در این زمینه ارتقای تکنولوژی و تجهیزات یکی از موضوعاتی است که در دستور کار گل گهر قرار گرفته است تا با وسعه فناوری بتواند نیاز خود را تامین کند. 
 
درواقع این مجموعه به دنبال تعریف جایگاهی خاص برای مدیریت فناوری است تا بتواند علم را همراستا با تولید، توسعه دهد. 
 
استفاده از تجهیزات ساخت داخل که در چند سال گذشته در دستور کار شرکت معدنی و صنعتی گل گهر قرار گرفت، توانست علاوه بر کاهش ارز بری ، باعث شود این مجموعه تمرکز خود بر توسعه اقدامات واحد تحقیق و توسعه را افزایش داده و در مسیری حرکت کند که وابستگی به واردات را کاهش دهد. 
 
در این زمینه همکاری با شرکت های دانش بنیان در دستور کار قرار گرفت تا علاوه بر تامین نیاز گل گهر ، اشتغالزایی جدیدی در این زمینه شکل بگیرد. درواقع گل گهر با این برنامه دو هدف را در دستور کار خود قرار داد. 
 
در این زمینه گل گهر فناوری نسل چهارم را هدف گذاری و اقدامات را در دستور کار قرار داد تا با اجرای پروژه هایی به این مهم دست پیدا کند.
 
 نباید فراموش کرد، که دستیابی به فناوری نسل چهارم، نقش مهمی در افزایش بهره وری دارد که به طور مستقیم درآمد شرکت و سوددهی آن را افزایش می دهد. 
 
در همین زمینه گل گهر با برگزاری رویدادی در دی ماه گامی دیگر در تحقق برنامه خود بر می دارد تا بتواند علاوه بر شناسایی ایده های جدید، از آنها در راستای تامین نیاز خود استفاده کند.  این رویداد می تواند فرصتی برای شرکت های دانش بنیان باشد تا همکاری خود با گل گهر را افزایش دهند.  
 
نگاهی به اقدامات اخیر گل گهر در بخش بومی سازی و توسعه دانش فنی ، نشان می دهد این مجموعه در تلاش است تا علم را به موازات تولید توسعه دهد که در این زمینه موفق نیز بوده است. 
 
به عنوان مثال در زمینه بومی سازی ساخت یک تراک 60 تنی توسط شرکت داخلی دلتا ماشین با مشارکت شرکت گهرهمکار، یکی از شرکت های زیر مجموعه گل گهر، نشان می دهد  «کگل» در این زمینه مصمم بوده و به موفقیت های خوبی دست پیدا کرده است. 
 
اما ورود به این حوزه و سرمایه گذاری در آن چه دستاوردی برای گل گهر خواهد داشت؟ بدون شک در شرایط تحریمی تامین نیاز به دانش فنی و تجهیزات از طریق شرکت های داخلی می تواند علاوه بر کاهش هزینه های ارزی، زمان دسترسی به آنها را کوتاه کرده و استفاده از خدمات پس از فروش و همچنین تعمیرات و نگهداری را آسان کند.  از سویی دیگر ورود به این حوزه می تواند نقش گل گهر در اشتغالزایی را هم افزایش دهد که نکته ای حائز اهمیت است. 
 
اما در کنار موارد یاد شده، عدد حاصل از صرفه جویی ارزی منجر به سرمایه گذاری های جدید گل گهر در حوزه هایی همچون توسعه اکتشافات، ماشین آلات، ارتقای سطح کمی و کیفی تولید می شود. درواقع این موضوع باعث می شود گل گهر در زمینه تولید ، علاوه بر افزایش کمی، کیفیت خود را بالا برده که در نهایت حضورش در بازارهای داخلی و خارجی را گسترده تر می کند. 
 
آن طور که پیداست گل گهر مانند برخی شرکت های فولادی که در تلاش هستند با توسعه همه جانبه پرچمداری صنعت فولاد را بر عهده داشته باشند، این مجموعه نیز در تلاش است در بین معدنی ها یکه تازی کرده و حضور خود را بیش از پیش کند.  اتفاقی که علاوه بر افزایش توان رقابتی گل گهر، منجر به توسعه هر چه بیشتر منطقه و استان خواهد شد و در نهایت به توسعه بخش معدن می انجامد.
 
  در واقع گل گهر از نگاه درون سازمانی و منطقه ای فراتر رفته و با نگاهی ملی سعی بر توسعه فعالیت های خود دارد.

 

مجتمع

استان کرمان - شهرستان سیرجان - کیلومتر ٥٠ جاده شیراز
کد پستی: ٧٨١٨٥/١١١
تلفن: ٠٣٤٤٢٢٥٩٠٠١
فکس: ٠٣٤٤٢٢٥٩٠٠٠

 روابط عمومی و امور بین الملل

 شماره تماس :٠٣٤٤١٤٢٣٠٢٦  

فکس:    ٠٣٤٤١٤٢٤٢٨٨

دفتر مرکزی

تهران - خیابان دکتر فاطمی - روبروی هتل لاله - ساختمان نگین - پلاک ٢٧٣

کد پستی : ١٤١٤٦١٨٥٥١

تلفن : ٧-٨٨٩٧٧٢٦١-٠٢١

فکس : ٨٨٩٧٧٢٦٠-٠٢١

ایمیل : info@geg.ir

کلیه حقوق برای روابط عمومی و امور بین الملل شرکت معدنی وصنعتی گل گهر محفوظ می باشد.
طراحی و اجرا:گروه زند
Template Design:Dima Group

بازگشت به بالا